Home| Archief | Spel | Allerlei | Over Newspower | Contact | Agenda | Brandweer

 

 

 

 

 

© Newspower.nl Op alle foto' s en teksten van deze site is auteursrecht van toepassing

Het publiceren daarvan zonder schriftelijke toestemming te hebben gevraagd, 
zal er zonder verdere waarschuwing een factuur volgen!

 

Tiplijnen

  06-30620290 // 06-20028818 

   info@newspower.nl // newspower@hetnet.nl


Advertentie

<>


Vrijdag 11 mei 2012


Gaslek tijdens graafwerkzaamheden in Emmen

 

Emmen - Tijdens graafwerkzaamheden aan de Dingspellaan in de Emmer woonwijk Angelslo is vanmiddag rond half drie een gasleiding kapot getrokken.

Ongeveer zestien woningen zaten daardoor zonder gas, maar tegen de avond was het lek weer gedicht.

De brandweer van Emmen heeft tijdens de lekkage een watergordijn opgeworpen, zodat het gevaar enigszins werd beperkt.

 

Foto's: rescueemmen.nl



Man raakt in Nieuw-Amsterdam met auto te water

KLIK HIER > VIDEO

 

Nieuw-Amsterdam – Een 49-jarige man uit de Blesse beleefde vanmorgen rond tien uur een angstig avontuur in Nieuw-Amsterdam.

De automobilist, medewerker van een telecombedrijf kwam uit richting Erica toen hij door onbekende oorzaak op de Vaart Noordzijde aan de linkerkant van de weg raakte. De auto raakte een boom en daarna kwam deze in het kanaal terecht.

De bestuurder slaagde er in om op eigen kracht het zinkende voertuig te verlaten.

De man is door ambulancepersoneel onderzocht, maar hij bleek gelukkig geen letsel aan het ongeval te hebben overgehouden.

De massaal uitgerukte hulpdiensten konden korte tijd later weer terugkeren naar hun basis.

Twee duikers van bergingsbedrijf Koolen hebben de later op de morgen de auto, die inmiddels op de bodem van het kanaal lag gelokaliseerd. Waarna ze de zwaar beschadigde Ford Focus hebben geborgen.

 

Kijk voor meer foto's op >  newspower.hyves.nl



Vrouw uit Eeserveen gewond bij eenzijdig ongeval

 

Eeserveen – Een 65-jarige vrouw uit Eeserveen is donderdagochtend betrokken geraakt bij een ongeval aan de Brammershoopstraat in Eeserveen. De bestuurster kwam vanuit Ees en reed in de richting van De Kiel.

Door nog onbekende oorzaak raakte zij in de berm, botste tegen een boom en raakte met haar voertuig in de sloot. Zij is met rugletsel naar het ziekenhuis vervoerd. Haar auto is afgesleept.


Kiekje van de dag



Politie waarschuwt voor valse 50 euro biljetten

 

Groningen – De politie waarschuwt ondernemers in de Groningen voor personen die betalen met valse biljetten van 50 euro. De laatste weken registreerde de politie al meerdere meldingen. Donderdagavond kreeg de politie twee soortgelijke meldingen binnen.

-In een supermarkt aan de Eikenlaan kwamen drie mannen aan de kassa. Alle drie rekenden voor een klein bedrag af en betaalden met een biljet van 50 euro. Toen de mannen de supermarkt hadden verlaten kreeg de kassamedewerker argwaan. Na onderzoek bleken de biljetten van 50 euro vals.

De politie heeft beveiligingsbeelden veiliggesteld. Zij doet onderzoek naar de identiteit van de daders.

- Donderdagavond werd een maaltijdbezorger het slachtoffer van valsmunters. Toen hij een maaltijd had bezorgd werd er met een biljet van 50 euro afgerekend. Toen de bezorger weer terug was in het restaurant bleek het biljet vals. De politie stelt een onderzoek in.

De afgelopen periode zijn zeker vijf personen al betrapt op het uitgeven van de valse biljetten. In veel gevallen kopen ze een klein/goedkoop product, zodat ze echte biljetten als wisselgeld krijgen. De meldingen komen vooral van ondernemers die in een branche zitten waarbij het afrekenen snel gebeurt, zoals in drukke horecaondernemingen. Ook vindt het betalen met de valse biljetten plaats bij winkels waar het op dat moment druk aan de kassa is. Wie er verantwoordelijk is voor het maken van de nepbiljetten is niet bekend.

De politie vraagt ondernemers altijd goed op te letten bij het betalen met biljetten. De valse biljetten die de politie tegen is gekomen, zijn van een andere papiersoort dan de echte biljetten.

Het zilverachtige icoontje –een van de echtheidskenmerken op een echt biljet- is bij het valse biljet te duidelijk aanwezig. Ook zijn de serienummers bij de nepbiljetten te fel van kleur. Een overzicht van de herkenningspunten van echte biljetten is hier (http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/euro-biljetten-en-munten/vraag-en-antwoord/hoe-herken-ik-valse-eurobankbiljetten.html) te vinden.



Vrouw gewond bij aanrijding op Annerweg in Eext

Klik hier > Video

Foto: meternieuws.nl

Eext – Donderdagavond rond 22.00 uur is een aanrijding geweest tussen twee personenauto’s op de Annerweg in Eext.

Een 19-jarige bestuurster uit Annen reed, vanaf de parkeerplaats bij een camping, rechtsaf de Annerweg op in de richting van Annen.

Op de Annerweg reed een 36-jarige vrouw uit Eexterzandvoort ook in de richting van Annen.

De 19-jarige bestuurster zag dit niet op tijd waardoor een aanrijding het gevolg was. De 39-jarige vrouw is zelf uit haar auto gestapt, maar is in verband met nekklachten onderzocht door het ambulancepersoneel.

Zij is door een kennis naar huis gebracht. De 19-jarige vrouw is door de brandweer uit haar auto gehaald. Zij is per ambulance met rug- en nekklachten naar het ziekenhuis in Assen vervoerd.

De politie doet nader onderzoek naar de toedracht.


Automobilist (47) dodelijk verongelukt

 

Denekamp - Een 47-jarige automobilist uit Denekamp is in de nacht van donderdag 10 op vrijdag 11 mei rond middernacht om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval.
De man reed over de Scandinaviëroute (N342), komende vanuit de richting van Nordhorn (D). Ter hoogte van het fietstunneltje, reed hij door nog onbekend oorzaak rechtdoor in een bocht naar links.

Hij botste tegen de vangrail, waardoor de auto van de weg raakte en aan de andere kant van het fietstunneltje op de kop tot stilstand kwam.

De politie, brandweer en ambulancedienst kwamen snel op de plek van het ongeval aan. De man is ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. Het team Verkeersongevallen Analyse van Politie Twente doet onderzoek naar de toedracht.


Donderdag 10 mei 2012


Bewoner laat huis in Nieuw-Amsterdam vol gas lopen

Klik hier > Video

Foto: meternieuws.nl

Nieuw-Amsterdam - Een bewoner van het Tussenpad in Nieuw-Amsterdam heeft donderdagmiddag rond vier uur zijn woning vol gas laten lopen, waardoor een gevaarlijke situatie ontstond.
De brandweer vernielde ramen om het gas vrij te laten. De bewoner had op dat moment de woning al verlaten, maar hij kon twee uur later toch worden aangehouden.

Een woordvoerder van de politie liet weten nog niets over de motieven van de man te kunnen zeggen.

 

Foto: rescueemmen.nl



Man uit Duitsland aangehouden op verdenking witwassen

Politie treft vijftigduizend euro in contanten aan in auto

 

Norg – De politie heeft op maandagmiddag 7 mei een 28-jarige man uit Duitsland aangehouden op verdenking van het witwassen van geld.

In verband met een melding van een verdachte situatie werd de man in zijn auto op de Brink aangesproken door agenten.

Met toestemming werd zijn auto doorzocht en agenten troffen vijftigduizend euro in contanten aan in de auto.

De man gaf aan dat hij een tractor wilde kopen. In eerste instantie mocht de man zijn weg vervolgen, maar hij werd later op de N381 wederom aan de kant van de weg gezet en hij werd aangehouden op verdenking van het witwassen van geld.

De man werd overgebracht naar het politiebureau en werd voor nader onderzoek ingesloten.

De auto en het geld werden in beslag genomen. Donderdagochtend werd de man in vrijheid gesteld.

De man mocht zijn weg in zijn auto vervolgen. De politie heeft de zaak met betrekking tot het geldbedrag nog in onderzoek en daarom kreeg de man het geld niet terug.



14-jarige Sven van der Wal uit Gieten vermist

 

Assen/Gieten - Sinds dinsdagmorgen 8 mei 2012 wordt de 14-jarige Sven van der Wal uit Gieten vermist.
Sven is rond 12.00 uur vanaf de Javastraat weggelopen. Hij is een jongen met een lengte van 1.68 m, heeft een normaal postuur en lichtblond halflang haar.

Op het moment van weglopen droeg hij een zwarte trui, een spijkerbroek en had hij sportschoenen aan.

Hebt u informatie over Sven van der Wal dan kunt u contact opnemen met de politie in Assen, 0900-8844.



Dief doet greep in kassa van supermarkt

 

Winschoten – Een tot nu toe onbekende man deed woensdagmiddag een greep in een kassa van een super- markt aan de Amstelstraat in Winschoten. Hij ging er met een hoeveelheid bankbiljetten vandoor.

De ongeveer 20-jarige man kwam tegen twintig over vijf de supermarkt in en dwong een caissière met een mes in zijn hand de la van de kassa te openen.

De dader griste een aantal biljetten weg en ging er vandoor in de richting van basisschool De Waterlelie aan de Albert Verweijstraat. Daar is hij vermoedelijk met een witte scooter weggereden.

De dader droeg waarschijnlijk een grijs geblokt vest en had een bivakmuts over zijn hoofd getrokken. De politie is met een onderzoek begonnen.



Vrouw gewond bij botsing in Wanneperveen

Klik hier > Video

Foto: meternieuws.nl

Wanneperveen - Een bestuurster van een personenauto is donderdagochtend gewond geraakt op de kruising Gasthuisdijk met de Klosseweg in Wanneperveen.

De auto van de vrouw die op de Gasthuisdijk reed verleende geen voorrang aan de auto die vanaf de Klosseweg de gasthuisdijk wilde opdraaien.

Een flinke aanrijding was het gevolg, waarbij een van de voertuigen op de kop de sloot in dook.

De brandweer heeft met assistentie van het ambulancepersoneel de vrouw uit de auto bevrijd.

Zij is met onbekend letsel naar het ziekenhuis overgebracht.

De chauffeur van de andere zwaar beschadigde wagen die op de weg tot stilstand kwam raakte niet gewond.



Weg in Klazienaveen bezaaid met steenkoolbriketten

Klik hier > Video

 

Klazienaveen - Een Duitse vrachtwagen heeft vanmorgen rond acht uur in Klazienaveen een lading steenkool- briketten verloren. De weg lag over een afstand van ongeveer honderd meter bezaaid met de zwarte briketten.
Vermoedelijk is de achterklep van de container waar de briketten in zaten los geschoten op de rotonde bij de A37, waarna de briketten op de straat vielen. Rijkswaterstaat is vanmorgen begonnen met het opruimen van de briketten.

De uit de buurt van Keulen afkomstige trucker heeft nadat de achterklep provisorisch was dichtgemaakt de steenkoolbriketten afgeleverd bij de Norit fabriek in Klazienaveen.

 



Hennepkwekerij ontmanteld in Tweede-Exloermond

 

Tweede-Exloermond – De politie heeft woensdagmiddag een hennepkwekerij ontmanteld in een woning aan de Tuinbouwstraat.

Er zijn 304 planten en 950 stekjes aangetroffen. Deze planten, stekjes en alle kwekerijbenodigdheden zijn in beslag genomen en geruimd.

De eigenaar van de kwekerij wordt donderdag verhoord. Er zal proces-verbaal opgemaakt worden.



Dieseldief uit Zuidlaren loopt tegen de lamp

 

Groningen – Dankzij een getuige die die de politie belde kon woensdagavond op een bedrijfsterrein aan de Peizerweg in Groningen een vermoedelijke dieseldief worden aangehouden.

Een voorbijganger meldde de politie dat er een man met een gemotoriseerde driewieler het terrein was opgereden en dat hij brandstof uit een vrachtwagen tapte. Agenten betrapten de man, een 32-jarige inwoner van Zuidlaren, nagenoeg op heterdaad. In de cabine van zijn vervoermiddel lag een jerrycan met een slang.

In de laadbak stonden nog twee jerrycans waarvan een deels gevuld. Elders op het terrein werd een volle tank gevonden.

De Drent werd ingesloten. Op het bedrijfsterrein wordt de laatste tijd regelmatig dieselbrandstof gestolen.



95 messen tijdens actie van politie ingeleverd

 

Drenthe – De inleveractie steekwapens heeft in de regio Drenthe 95 messen van de straat gehaald. Sinds 1 mei 2012 is een wetswijziging van kracht: alle vlindermessen, valmessen en stiletto’s zijn nu verboden.

In totaal werden 9 stiletto’s, 12 valmessen en 22 vlindermessen ingeleverd. Bij overige 52 ingeleverde messen zaten een aantal dolken en ook machete.

Op een aantal steekwapens gold voor 1 mei al een verbod.

In de praktijk waren legale messen en illegale messen soms lastig van elkaar te onderscheiden.

Een volledig verbod op vlindermessen, stiletto’s en valmessen geeft nu meer duidelijkheid over wat wel en niet is toegestaan. Het formaat van de messen speelt in de nieuwe wetgeving geen rol meer.

Wie nu wordt betrapt, kan rekenen op een geldboete van 350 euro of op een maximale gevangenisstraf van negen maanden.

De ingeleverde messen worden vernietigd. In Drenthe werden behalve de 95 messen ook twee boksbeugels, twee busjes pepperspray en een aantal knalpatronen ingeleverd.



Motorrijder komt om het leven bij eenzijdig ongeval

Klik hier > Video

Foto: meternieuws.nl

Tjalhuizum - Een 48-jarige motorrijder uit Hippolytushoef is in de nacht van woensdag op donderdag op de N7 bij een eenzijdig ongeval om het leven gekomen.
Door nog onbekende oorzaak kwam de man met zijn motor in de berm terecht. Hij verloor hier vermoedelijk de controle over zijn motorfiets en raakte vervolgens een vangrail. Het slachtoffer overleed op de plaats van het ongeval. Bureau Verkeersongevalsanalyse heeft een nader onderzoek ingesteld.



Videoauto van politie ingehaald door snelheidsovertreder

 

Dalmsholte – Een 37-jarige man uit Deventer is dinsdagmiddag 8 mei op de Deventerweg tegen de lamp gelopen bij een controle met een onopvallende videoauto. De agenten zagen dat de automobilist ondanks de dubbele doorgetrokken streep meerdere auto’s inhaalde. Ook reed hij 114 km per uur ipv de toegestane 80 km. De verdachte is uiteindelijk aan de kant gezet. Hij verklaarde erge haast te hebben.

De man kreeg een waarschuwing en moet een drie dagen durende rijgedragcursus bij het CBR volgen. Als hij dat niet doet wordt zijn rijbewijs ongeldig verklaard.



Baby overleden overleden na verkeersongeval

 

Vriezenveen - Het vier weken oude jongetje uit Vroomshoop, dat donderdag 3 mei gewond raakte bij het ernstige verkeersongeval op de N36, is woensdag 9 mei in het ziekenhuis overleden aan zijn verwondingen.

Bij het ongeval raakten vijf personen gewond. Eén van hen, de 24-jarige moeder van het jongetje, werd in zorgwekkende toestand per traumahelikopter overgebracht naar een ziekenhuis.

De overige gewonden werden met onbekend letsel per ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

Het team Verkeersongevallen Analyse van Politie Twente doet onderzoek naar de toedracht.


Woensdag 9 mei 2012


Klazienavener botst met auto tegen vrachtwagen

Vier gewonden bij ernstig ongeval op de N33

Klik hier > Video

112nederland.nl

Gieterveen - Vanmiddag heeft er een ongeval plaats gevonden op de N33 tussen Gieterveen en Bareveld.

Een 54-jarige automobilist uit Klazienaveen reed over de N33 komende uit de richting van Veendam toen hij ter hoogte van Bareveld door nog onbekende reden op de verkeerde weghelft terecht kwam.

Hij botste hierdoor tegen de linkerzijde van een tegemoetkomende vrachtauto. Een 80-jarige automobilist uit Peize reed achter de vrachtauto en kon de man uit Klazienaveen ontwijken door de berm in te rijden en kwam met zijn auto in de sloot terecht.

Ook botste de man uit Klazienaveen tegen de auto van een 56-jarige automobiliste uit Wedde.

Deze vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het Refaja Ziekenhuis te Stadskanaal.

De 80-jarige automobilist kon zelf uit het voertuig stappen. Zijn 78-jarige vrouwelijke passagier zat bekneld in het voertuig en is door de brandweer uit het voertuig geholpen. Zij is met onbekend letsel overgebracht naar het Martiniziekenhuis te Groningen.

De bestuurder uit Klazienaveen en zijn 34-jarige mannelijke passagier uit Emmen zijn met onbekend over- gebracht naar het Scheper Ziekenhuis te Emmen.

De bestuurder van de vrachtauto bleef ongedeerd. De N33 was geruime tijd in beide richtingen afgesloten.



Hulpvaardige bestuurder raakt betrokken bij verkeersongeval

Klik hier > Video

Foto: www.regiomeppel.nl

Meppel - Op de Commissaris de Vos van Steenwijklaan met de Wolddijk in Meppel zijn woensdagavond twee personenauto`s met elkaa rin botsing gekomen. Beide voertuigen liepen daarbij zware schade op.

Het ongeval ontstond toen er een vrouw met haar fiets viel. Een automobilist wilde de vrouw te hulp schieten en draaide de straat in. Hierna botste een andere wagen op deze auto.
Een bestuurster is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie (VOA) deed nader onderzoek naar de oorzaak van dit ongeval. Een bergingsbedrijf heeft beide voertuigen afgesleept.



Politie Emmen zoekt getuigen van bedreiging

 

Emmen – De politie is op zoek naar getuigen van een bedreiging die heeft plaatsgevonden op woensdag 2 mei rond 23.45 uur op de Verlengde Spoorstraat. Die bewuste avond zou een 42-jarige taxichauffeur uit Emmen met een slagwapen zijn bedreigd door een 62-jarige taxichauffeur uit Emmen. De twee zouden ter plaatse een conflict hebben. Na de melding werd de 62-jarige man aangehouden en op het politiebureau gehoord. Het slagwapen werd niet aangetroffen. De man mocht na verhoor het politiebureau verlaten.

De politie heeft de zaak in behandeling en zou graag in contact komen met eventuele getuigen via 0900 88 44 of anoniem via Meld Misdaad Anoniem 0800 7000.



Twee gewonden bij verkeersongeval in Emmen

 

Emmen – Dinsdagmiddag is een 17-jarige bromfietser uit Emmer-Compascuum op het fietspad in de omgeving van de Rondweg in botsing gekomen met twee fietsers (beide 16 jaar oud) uit Emmen.

De bromfietser kwam uit een flauwe bocht aangereden en zag uit de tegenovergestelde richting de twee fietsers aan komen rijden. Er ontstond een botsing en allen kwamen ten val.

De bromfietser raakte gewond aan zijn been en een fietser raakte gewond aan zijn hoofd.



Politiemiddag op kinderafdeling UMCG

 

Groningen - Woensdagmiddag 9 mei pleziert de politie de patientjes op de kinderafdeling in het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).

Speciaal voor de zieke kinderen, hun ouders, hun broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes rukken enkele onderdelen van de politie uit om hen een leuke, onbezorgde en speciale middag te bezorgen.

De kinderen kunnen o.a. de politiemotoren bewonderen en als boef op de foto.

De kinderen mochten eerder al een tekening of iets anders creatiefs over de politie inleveren. Woensdagmiddag wordt er een winnaar bekend gemaakt. Die mag samen met een vriendje of vriendinnetje een middagje achter de schermen kijken bij de politie.



Irakezen slaan tenten op voor azc in Ter-Apel

Klik hier > Video

 Foto: meternieuws.nl

Ter-Apel - Ongeveer veertig uitgeprocedeerde Irakese asielzoekers hebben gisteravond een tentenkamp in- gericht voor de poort van het azc in Ter-Apel.

De Irakezen moeten terug naar hun eigen land, maar volgens hen kan dat niet, omdat de autoriteiten in Irak niet meewerken.

Aangezien ze ook niet in asielzoekerscentra mogen blijven, is er volgens de groep geen andere mogelijkheid dan het opzetten van tentjes.
De Irakezen willen de actie volhouden tot hun asielaanvragen opnieuw in behandeling worden genomen.



Emmenaar aangehouden na ruzie

 

Emmen – De politie heeft dinsdagavond een 45-jarige man uit Emmen aangehouden na een vechtpartij. De politie had een melding gekregen dat twee personen aan het vechten waren op de Buidelmees. Ter plekke troffen agenten een 40-jarige man uit Emmen aan met een bebloed hoofd. De man had verwondingen aan zijn gezicht en verklaarde tegenover de agenten dat hij mishandeld was door de 45-jarige man.

Aanleiding is onbekend. De verdachte werd in zijn woning aangehouden en hij werd overgebracht naar het politiebureau en werd ingesloten. De politie heeft de zaak in behandeling.



Laatste kaarten Rowwen Hèze in Klazienaveen

 

Klazienaveen – Het was een kwestie van geduld, maar aanstaande vrijdag 11 mei is het zover: Rowwen Hèze komt optreden op het Marktplein in Klazienaveen.

Het belooft een grandioos feest te worden, met Rowwen Hèze als waanzinnige hoofdact, maar ook de band Botox en DJ Michelangelo zullen zorgen voor heel veel vermaak en gezelligheid op deze avond. 

Aanvang:
Start muziek om 19.00uur tot 0:00uur, in het voorprogramma DJ Michelangelo en de band Botox.
Met Rowwen Hèze als hoofdact is het publiek verzekerd van een spetterend optreden.

Kaarten
Voor deze avond zijn nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar van de in totaal 1500 kaarten. Wees er snel bij, want de voorverkoop online stichtingbonanza.nl eindigt vanavond 9 mei om 17:00uur (i.v.m. verzending) Kaarten kunnen ook nog afgehaald worden tot 11mei 17:00uur bij de volgende verkooppunten: Plus Fischer in Klazienaveen en Café de Koperbar in Erica.
Kaarten in de voorverkoop kosten € 18,00 en aan de kassa (mits nog beschikbaar!) € 22,00.
Wees er dus snel bij, het gaat om de allerlaatste kaarten!



‘Sieradenverkopers’ beroven 80-jarige vrouw van gouden armbanden

 

Appingedam – Een 80-jarige inwoonster van Appingedam werd dinsdagmiddag het zoveelste slachtoffer van de wisseltruc waarbij juwelen worden verruild voor nep-sieraden. De vrouw zat in haar woning aan de Van Saksenlaan en werd iets na drie uur vanuit een auto gewenkt. Buiten werd ze aangesproken door de passagier van de wagen met een verhaal over haar ernstig zieke man die leefde van de handel in sieraden. Tijdens het gesprek deed de onbekende vrouw een kettinkje bij de Damster bewoonster om.

Ontdaan door het verhaal over de zieke handelaar gaf de 80-jarige de ‘verkoopster’ bij het afscheid nog een zelf geborduurd handdoekje mee. Pas later ontdekte ze dat haar beide gouden armbanden waren verdwenen.

Het kettinkje bleek van nul en generlei waarde. Dezelfde daders hebben zeer waarschijnlijk een half uur eerder op de Paasweide en de Westersingel in Appingedam ook geprobeerd een slachtoffer te maken.

Deze vrouwen had echter afwijzend gereageerd. Een zoektocht van de politie in Appingedam en omgeving naar de auto van de daders, een grijze wagen met Duits kenteken, leverde niets op.

In de noordelijke provincies zijn de laatste weken de ‘sieradenverkopers’ met hun wisseltrucs behoorlijk actief. De genoemde daders rijden vaak in auto’s met buitenlandse kentekenplaten en spreken geen of zeer gebrekkig Nederlands.



Auto raakt te water in Meppel

Foto: www.regiomeppel.nl

Meppel – Dinsdagmiddag kreeg de politie een melding binnen dat bij de Roef een auto in het water zou liggen. Ter plekke bleek dat er geen personen in de auto zaten en dat alleen het dak nog zichtbaar was. Een 37-jarige man uit Meppel had de auto tijdens het parkeren niet goed in de versnelling gezet en de auto was het water in gereden.



Aanrijding materieel op Rondweg Coevorden

 

Coevorden – Dinsdagavond heeft een aanrijding met materiële schade plaatsgevonden op de Rondweg. Een 37-jarige automobiliste uit Coevorden kwam uit de richting van Coevorden en op een gegeven moment op de verkeerde weghelft terecht.

Een 49-jarige automobilist uit Dalen kon haar niet meer ontwijken en een botsing was het gevolg.

Niemand raakte gewond.


Dinsdag 8 mei 2012


Vrouw uit Weerdinge verdacht van boerderijbranden

Archieffoto: meternieuws.nl

Emmen - De politie in Emmen heeft dinsdagmorgen een 39-jarige vrouw uit Weerdinge aangehouden voor de boerderijbranden in de provincie Drenthe.
De vrouw werd in een woning in Weerdinge aangehouden. In maart 2012 werden twee monumentale boerderijen in Gieten en Rolde door brand verwoest.
Eerder waren nog vier boerderijen in vlammen opgegaan in Balloo, Anderen en Oudemolen.

De aangehouden vrouw wordt door de politie verhoord.



Groot alarm in Zuidlaren na melding woningbrand

Klik hier > Video

 

Zuidlaren - Vanmiddag even na vijf uur werd de brandweer van Zuidlaren gealarmeerd voor een woningbrand aan de Nijslagen in Zuidlaren. Een alerte buurtbewoner had gezien dat er veel rook in de woning stond.

Omdat de bewoner nog in de woning aanwezig was werd er opgeschaald naar middelbrand waarop ook het korps Annen, evenals een hoogwerker uit Groningen ter assistentie werden opgeroepen.

Toen de brandweer van Zuidlaren ter plaatse kwam bleek de rook in de woning veroorzaakt zijn door een pan op het vuur.

Door de hevige rookontwikkeling kon de zich op de eerste verdieping bevindende bewoner niet meer uit de woning komen.

Nadat het vuur gedoofd was, heeft de brandweer de woning geventileerd, de bewoner is onderzocht door het ambulancepersoneel. De gealarmeerde hoogwerker uit Groningen hoefde niet ter plaatse te komen.

 

Foto's: Jan Haring



Politie lost waarschuwingsschot op A37 bij Nieuw-Amsterdam

Klik hier > Video

 Foto: meternieuws.nl

Nieuw Amsterdam - De politie heeft dinsdagochtend een waarschuwingsschot gelost op de A37 ter hoogte van de afslag Nieuw Amsterdam.
De politie had een melding gekregen van een eenzijdig verkeersongeval op de A37. Ter plekke bleek dat een 52-jarige man uit Duitsland met zijn vrachtwagen in de richting van Duitsland reed en ter hoogte van de afslag Nieuw Amsterdam tegen de vangrail was gebotst.

De bestuurder zat nog in zijn vrachtwagen, maakte een verwarde indruk, gaf geen gehoor aan het verzoek om de motor af te zetten en zijn deur te openen.

Agenten wilden de deur openen en op dat moment begon de bestuurder vooruit te rijden.

De verwarde vrachtwagenchauffeur wilde mogelijk verder rijden. Ter afwending van dreigend gevaar voor de hulpdiensten en het overige verkeer werd een waarschuwingsschot gelost.

De vrachtwagen stopte direct en de chauffeur kon worden aangehouden. De man werd overgebracht naar het politiebureau en de politie heeft de zaak in onderzoek. Een bloedproef moet uitwijzen of de man ook onder invloed was. Het lossen van het schot is volgens de daarvoor geldende richtlijnen uitgevoerd.



Vertegenwoordiger van sieraden beroofd

Klik hier > Video

Foto: www.regiomeppel.nl

Staphorst - Vanmiddag rond 14:50 uur is bij juwelier Dekker aan de Gemeenteweg een vertegenwoordiger in sieraden door een man van zijn auto beroofd.

Onder bedreiging van een wapen moest hij zijn auto, een zwarte Fiat Punto, afgeven. Die werd kort daarna leeg aangetroffen bij wapenhandelaar Krale aan de Burgemeester van de Walstraat.

Over de buit kan nog niets gezegd worden. Waarschijnlijk is sprake van meerdere mannen / auto's die bij de beroving betrokken zijn.

Mensen die rond het tijdstip van de beroving op de Gemeenteweg of aan de Burgemeester van de Walstraat iets gezien of gehoord hebben dat mogelijk hiermee verband houdt wordt gevraagd contact op te nemen met de politie via 0900-8844. Anonieme informatie kan worden doorgegeven aan bel M. (Meld Misdaad anonieM) via 0800-7000. Naar de beroving wordt een onderzoek ingesteld.



Vrachtwagen met turf krijgt klapband in Emmen

 

Emmen - Op de Dordsestraat in Emmen, kort voor restaurant De Lindentuin kreeg een vrachtwagencombinatie maandagavond een klapband. De vrachtwagenchauffeur afkomstig uit Alphen a/d Rijn wist het gevaarte veilig tot stilstand te brengen.

De trucker was met een lading turf uit het Duitse Schöningsdorf onderweg geweest naar Zeewolde.

Maar omdat de vrachtwagen op een wel erg gevaarlijke plek stilstond heeft een motoragent er voor gezorgd dat een servicemonteur veilig een nieuwe band onder vrachtauto kon monteren.

 



Politie lost 15 oplichtingzaken op

 

Assen – Met de aanhouding van een 47-jarige man zonder vast woonadres heeft de politie vijftien oplichting- zaken opgelost.

Een aantal zaken dateren uit 2010, maar konden niet eerder worden opgepakt omdat de verdachte steeds spoorloos was en overal en nergens verbleef.

Uiteindelijk is hij opgespoord en enkele weken geleden aangehouden. De zaken waarvan hij wordt verdacht lopen uiteen maar vallen nagenoeg alle in de oplichtingsfeer.

Zo heeft de man een woning gehuurd voor een bepaalde periode, maar nooit betaald.

Hetzelfde geldt voor een auto, een computer, en nog wat andere zaken. Deze werden door hem gekocht maar niet betaald.

Verder is hij, via datingsites, relaties aangegaan met diverse vrouwen, bij wie hij binnen de kortste keren in huis woonde en vervolgens op hun kosten allerlei zaken kocht.

Ook wordt hij verdacht van het stalken van een ex. Een andere zaak is dat de verdachte een woning kocht en daarvoor een voorlopige koopakte ondertekende. Dit terwijl hij wist dat hij toch geen hypotheek zou krijgen, en daarmee willens en wetens de verkoper van de betreffende woning opzadelde met een schadepost.

Op deze manier zijn er vijftien Zaken opgelost waar de politie een dossier van heeft gemaakt en ingeleverd bij het Openbaar Ministerie.



Politiemacht weet rust in Oude-Pekela te bewaren

Klik hier > Video

Foto: 112nederland.nl

Oude-Pekela - Een groep van zo’n 150 personen heeft maandagavond enige tijd voor onrust gezorgd bij het asielzoekerscentrum in Oude-Pekela.

De groep verzamelde zich omstreeks half negen bij de rotonde in de provinciale weg in de nabije omgeving van het AZC.

Zo’n veertig personen trok vervolgens naar het centrum waar ze werden tegengehouden door de politie.
Vanuit de groep werden onder meer verwensingen tegen de bewoners geroepen. Omstreeks elf uur ontstond een grimmige situatie toen een aantal mensen het terrein op wilde. Van de medische post van het AZC werd een raam ingesmeten. De groep werd met zachte dwang door de agenten teruggedrongen. De meeste personen hielden het toen voor gezien.

Toen korte tijd later extra politiemensen arriveerden vertrokken de laatste aanwezigen.

Sinds afgelopen weekend zijn er spanningen in Oude-Pekela tussen dorpelingen en bewoners van het AZC. Aanleiding is een vechtpartij op Bevrijdingsdag tussen asielzoekers en jeugdige inwoners van het dorp bij de kermis. De politie is maandagmorgen een uitvoerig onderzoek naar dat incident begonnen. Dat onderzoek wordt vandaag met extra menskracht voortgezet.

De politie was door berichten op social media enigszins voorbereid op een mogelijk treffen bij het AZC. Bij het centrum was daarom een tiental agenten aanwezig. Ook waren twee politiehonden ingezet.



Duo aangehouden voor baldadigheid

 

Emmen – De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag bij een bouwplaats aan de Wilhelminastraat twee mannen (18 jaar oud uit Nieuw Dordrecht en 20 jaar oud uit Emmen) aangehouden voor baldadigheid. De twee mannen begaven zich op het bouwterrein en waren door de beveiliging van de bouwplaats staande gehouden. Een van de twee mannen was op een bulldozer geklommen. Op het politiebureau werd proces-verbaal tegen het duo opgemaakt voor het betreden van het terrein zonder toestemming.



Auto raakt in Noordscheschut te water

Klik hier > Video

 Foto: meternieuws.nl

Noordscheschut - Maandagavond is een 20-jarige automobilist uit Nieuweroord met zijn personenauto een kanaal ingereden. De man reed samen met een andere man in zijn auto over de Drostenraai in de richting van Hoogeveen. Door onbekende oorzaak verloor hij de macht over het stuur en reed een kanaal in.

Beide inzittenden konden zelf uit de auto komen en raakten niet gewond. De auto werd door een berger uit het kanaal gehaald.


Snelle Hollander krijgt 1400 euro boete in Duitsland

 

Itterbeck - De bestuurder van deze Audi met Nederlandse kenteken werd in de nacht va vrijdag op zaterdag  geflitst toen hij met 127 kilometer per uur door de bebouwde kom van het Duitse  Itterbeck reed.
Omdat dat maar liefst 77 km te snel was, krijgt de Nederlander een boete van 1400 Euro en bovendien is hij zijn rijbewijs ook nog drie maanden kwijt.


Maandag 7 mei 2012


Audi Q7 op de kop op de Hondsrugweg in Emmen

Klik hier > Video

 

Emmen - De politie heeft maandagavond even na acht op de Hondsrugweg in Emmen een 46-jarige automobilist uit De Kiel aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol.

De man was door onbekend oorzaak betrokken geraakt bij eenzijdig verkeersongeval en belandde met zijn auto (Audi Q8) op de kop op de weg. De man raakte niet gewond.

Ter plekke moest de man een blaastest ondergaan en hij bleek te hebben gedronken.

Op het politiebureau moest de man een ademanalyse ondergaan. De man scoorde 530 Ug/l. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van 5 uur opgelegd.

De Hondsrugweg is in de richting van Emmen-Zuid enige tijd afgesloten geweest voor al het verkeer.

Bergingsbedrijf Koolen heeft de zwaar beschadigde bolide afgesleept.

 

Foto's: Arjen Westra - Newspower.nl



Dalen - BMW gaat aan de Molenakkers in vlammen op

 

Dalen - Maandagavond even na zessen raakte aan de Molenakkers in Dalen een BMW in brand.

De bestuurder uit Hollandscheveld was samen met een vriend onderweg naar de visvijver de bongerd in Dalen

geweest.

Op de Burgemeester Ten Holteweg had de bestuurder de airco aangezet en niet veel later was er rook onder het dashboard vandaan gekomen. Waarop de man de auto aan de kant had gezet en toen de brandweer had gebeld.

De Coevorder brandweer kon echter ook al niet meer voorkomen dat de BMW uit 1999 totaal uitbrandde.

Bergingsbedrijf Koolen heeft het wrak geborgen.

 

Foto's: Geert Klinge - Newspower.nl



Jongen (14) gewond bij aanrijding in Emmen

Klik hier > Video

 

Emmen - Maandagochtend is de kruising tussen de Bargermeerweg en de Dordsestraat een 14-jarige fietser uit Emmen aangereden door een 77-automobiliste uit Emmen. De jongen kwam vanuit de Bargermeerweg en wilde de Dordsestraat oversteken en zag de automobiliste over het hoofd.

Een aanrijding was het gevolg. De jongen werd ter controle per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De vrouw raakte niet gewond, maar was erg geschrokken van het ongeval.

Voor haar werd slachtofferhulp geregeld.

Omdat de verkeerspolitie (VOA) Drenthe vanmorgen niet inzetbaar waren hebben collega's uit Groningen onderzoek gedaan naar de oorzaak van het verkeersongeval. Bergingsbedrijf Koolen heeft de auto afgesleept.

 

Foto's: Arjen Westra - Newspower.nl



 Duo gooit fiets van viaduct N34

 

Anloo – De politie heeft zondagochtend op de Annerweg een 18-jarige man uit Musselkanaal en een 20-jarige man uit Buinen aangehouden voor vandalisme en/ of baldadigheid.

Het duo wordt ervan verdacht een fiets van het viaduct N34 over de Anlöerweg en de Annerweg op een fietspad te hebben gegooid en deze te hebben vernield. Tegen de mannen werd op het politiebureau proces-verbaal opgemaakt en zij mochten vervolgens het politiebureau verlaten.

De 20-jarige man kreeg ook een proces-verbaal voor het niet kunnen tonen van een geldig legitimatiebewijs.

 


Potloodventer op de Boslaan in Emmen aangehouden

 

Emmen –De Emmer politie heeft zondagmiddag een 60-jarige man uit Emmen aangehouden op verdenking van openbare schennis der eerbaarheid.

De politie had een melding ontvangen dat een man bij de vuilnisbelt zijn geslachtsdeel had laten zien.

Op de Boslaan troffen agenten de man aan en hij werd aangehouden.

De Emmenaar werd overgebracht naar het politiebureau. Na verhoor en het opmaken van een proces-verbaal, mocht de man het politiebureau weer verlaten.                                        



Commotie na leegspuiten brandblusser

 

Groningen – De hulpdiensten zijn zondagmorgen uitgerukt naar een studentenwoning aan de Coehoornsingel vanwege een leeggespoten brandblusser.

Bij de meldkamer kwam een melding dat het pand mogelijk in brand zou staan.

Eenmaal aanwezig bleek van brand geen sprake.

Wel had een bezoeker een brandblusser in de woning leeggespoten.

De gang en de kamers, maar ook de voorzijde van de straat zat onder de poeder.

Omdat het om een brandmelding ging, waren ook de brandweer, een hoogwerker en een ambulance aanwezig. Vanwege de leeggespoten brandblusser ontstond veel schade. De politie maakt een registratie.



Politie waarschuwt voor internetoplichting

 

Drenthe – De politie krijgt met enige regelmaat aangiftes binnen van Drentse inwoners die slachtoffer zijn ge- worden van phishing. Phishing is een manier van internetoplichting waarbij men mensen oplicht door hen te lokken naar een valse (bank)website, die een kopie is van de echte website en ze daar te laten inloggen met hun inlognaam en wachtwoord of hun creditcardnummer.

Hierdoor krijgt de fraudeur de beschikking over deze gegevens waardoor men geld kan wegsluizen.

De slachtoffers worden vaak gelokt via een nep e-mail van hun bank met daarin een link naar de (valse) website met het verzoek om zogenaamd de inloggegevens te controleren.

Ook zijn er recent meldingen geweest van slachtoffers die per telefoon werden benaderd door iemand die zich voordeed als bankmedewerker en zo de inloggegevens wist te ontfutselen.

Meestal nadat er eerst een nepbrief vanuit de bank naar de slachtoffers was verstuurd.

Recentelijk zijn er meldingen binnen gekomen waarbij men e-mail krijgt van andere instanties, maar door te klikken op een link toch weer op een valse (bank)website terecht komt.

Daarna moet de gebruiker allerlei vragen beantwoorden met als afsluiten de bankgegevens. De politie wijst er op dat banken nooit per telefoon uw bankgegevens opvragen en waarschuwt voor dergelijke phishing e-mails. Vertrouwt u het niet? Raadpleeg eerst uw bank.



Groep mannen mishandelen bewoner van tehuis

 

Groningen – Een 19-jarige bewoner van een instelling in de wijk Lewenborg in Groningen werd zondagavond mishandeld door een groep mannen.

De ongeveer vijf belagers belden iets na kwart over acht aan en liepen direct naar de kamer van de 19-jarige. Daar werd de jongeman geschopt en geslagen.

Het slachtoffer werd door ambulancepersoneel aan zijn verwondingen behandeld. De politie sluit niet uit dat de mishandeling een gevolg is van een schermutseling de dag ervoor op het bevrijdingsfestival waar de 19-jarige bij was betrokken. Nader onderzoek wordt ingesteld.


Zondag 6 mei 2012


Zweefvliegtuig maakt noodlanding in weiland

Klik hier > Video

112nederland.nl

Adorp – Een zweefvliegtuig heeft vanmiddag in een weiland bij het Groningse Adorp een noodlanding gemaakt.

Doordat plotseling de thermiek wegviel kon de piloot zijn toestel niet meer in de lucht houden.

Hij zette zijn toestel zonder schade neer in het weiland.

De piloot was zondagmorgen vanaf een vliegveld in Veendam opgestegen.



Auto slaat over de kop door uitwijken voor ree

 

Assen – In de nacht van zaterdag op zondag zijn drie vrouwen licht gewond geraakt door een eenzijdig ongeval. Een 18-jarige automobiliste uit Groningen reed over de A28 in de richting van Groningen toen zij ter hoogte van Assen moest uitwijken voor een ree.

Hierdoor verloor ze de macht over het stuur waarop de auto over de kop sloeg. De vrouw en de 17 en 18-jarige inzittende vrouwen uit Groningen konden zelf uit het voertuig komen.

Twee van hen zijn met lichte verwondingen overgebracht naar het Martini Ziekenhuis, een derde is overgebracht naar de huisartsenpost.



Afvalbrand op bedrijventerrein in Weiteveen

Klik hier > Video

 

Weiteveen - Afgelopen nacht ontstond er op een afgesloten bedrijventerrein aan de Ambachtsweg in Weiteveen naast een grote loods brand in een hoop bouwafval. Er werd door de brandweer opgeschaald naar middelbrand omdat de angst bestond dat de vlammen zouden overslaan naar het pand.

De vrijwillige brandweer van Klazienaveen heeft het vuur weten te blussen, de politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand.



Verwarde vrouw in Emmen aangehouden

 

Emmen – De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 55-jarige vrouw uit Emmen aangehouden. De vrouw verbleef in verwarde toestand in een woning aan de Landschaplaan waar zij weigerde te vertrekken. De vrouw gedroeg zich erg vervelend. Hierop is de politie gealarmeerd. Na en aantal waarschuwingen wilde de vrouw nog steeds de woning niet verlaten. Hierop is de vrouw aangehouden. Ook bij haar aanhouding en de rit naar het politiebureau bleef de vrouw zich vervelend gedragen. Zij is ingesloten in afwachting van het onderzoek, waarna zij wordt overgedragen aan het zorgkader. Er wordt proces-verbaal opgemaakt.



Uitgaansgeweld in Drenthe

 

Emmen – De politie heeft zaterdag op zondagnacht een 17-jarige jongen uit Emmen aangehouden. De jongen wordt er van verdacht eerder die avond twee meisjes van 15 en 17 jaar uit Emmen op het Marktplein te hebben geslagen.

De jongeman is overgebracht naar het politiebureau voor verhoor. Er wordt proces-verbaal opgemaakt.

 

Meppel – De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 22-jarige man uit Rouveen aangehouden.

De man wordt er van verdacht eerder die nacht een 16-jarige jongeman uit Havelte te hebben mishandeld in een uitgaansgelegenheid aan het Prinsenplein in Meppel. Op aanwijzingen van het slachtoffer kon de man worden aangehouden. Hij is overgebracht naar het politiebureau. Er wordt proces-verbaal opgemaakt.

 

Assen – Zaterdagmiddag heeft de politie een 12-jarig meisje uit Bovensmilde aangehouden.

Zij wordt er van verdacht eerder die middag op het Baggelhuizen een 15-jarige meisje uit Assen in het gezicht te hebben geslagen. Het meisje uit Bovensmilde is hierop aangehouden.

Zij komt zondagochtend met haar moeder naar het politiebureau waar zij verhoord zal worden. Er wordt proces-verbaal opgemaakt.



Rijbewijs snelheidsovertreder ingevorderd

 

Meppel – De politie heeft zaterdag het rijbewijs van een 47-jarige automobilist uit Zuidwolde ingevorderd.

De man reed over de A28 toen hij een snelheidscontrole passeerde. Hij reed daar met 176 km/u waar 120 km/u is toegestaan. Naast de invordering van het rijbewijs wordt er proces-verbaal opgemaakt.



Politie waarschuwt ouderen voor babbeltrucs

 

Noord-Nederland – De politie heeft de afgelopen dagen meerdere meldingen gehad van ouderen die zijn gedupeerd na een babbeltruc.

In bijna alle gevallen lukte het de daders na een misleidend gesprek gouden sieraden van de slachtoffers af te nemen.

De meldingen kwamen ondermeer uit Garrelsweer, Groningen, Grijpskerk, Hoogezand, Roden, Kollum en Leeuwarden.

De babbeltruc vindt als volgt plaats: Een auto (volgens de melders blauw of grijs) stopt bij een oudere en vraagt de weg. Vaak wordt gevraagd naar een ziekenhuis of dokter.

Op het moment dat de oudere man of vrouw de weg wijst, wordt uit “dankbaarheid” een kettinkje om de pols of hals van de oudere persoon gedaan.

Door het vingervlug handelen, weet de verdachte echter waardevolle sieraden van de pols of hals te halen. Het kettinkje dat achterblijft is van geen waarde.

Het sieraad dat wordt weggenomen daarentegen heeft vaak veel (emotionele) waarde.

De politie vraagt bij een soortgelijke waarneming direct te bellen met het alarmnummer 112.



Groninger gewond na met hamer te zijn geslagen

 

Groningen – Een 30-jarige inwoner van Groningen is zaterdagmiddag gewond geraakt na een ruzie in de Asingastraat in zijn woonplaats.

De Stadjer was om onduidelijke reden aangevallen door een 51-jarige plaatsgenoot. De verdachte gebruikte bij de aanval een hamer.

Het slachtoffer werd meerdere keren met het voorwerp geslagen en moest met hoofdletsel naar een ziekenhuis. De betrokkenen zijn bekenden van elkaar. De politie onderzoekt het incident.



Omstanders halen 4-jarig jongetje uit het water

112nederland.nl

Kollumerzwaag - De politie heeft zaterdagmiddag rond 17.00 uur de ambulancedienst geassisteerd met een 4-jarig jongetje uit Kollumerzwaag dat in het water terecht gekomen was. Het jongetje was aan de Feartswei met zijn fietsje het water in gefietst toen hij even aan de aandacht van de ouders ontsnapt was.

Omstanders hebben het kindje uit het water gehaald en zijn met de reanimatie begonnen. Toen de hulpdiensten ter plaatse kwamen, namen zij de reanimatie over. Een traumahelikopter kwam ter plaatse, maar het jongetje werd per ambulance naar het ziekenhuis in Groningen overgebracht.



Opnieuw aandacht Peter R. de Vries vermissing Ilham Benchelh

 

Siddeburen - Zondagavond 6 mei besteedt Peter R. de Vries opnieuw aandacht aan de verdwijning van Ilham Benchelh uit Siddeburen. Zij wordt sinds 10 januari 2010 vermist. Voor een misdrijf wordt gevreesd. Ten tijde van haar verdwijning was zij 36 jaar. Daarnaast wil de politie nog steeds graag in contact komen met een anonieme beller die aangaf waar het lichaam van Ilham zou zijn achtergelaten.
Grootschalig onderzoek
Ilham Benchelh wordt sinds 10 januari 2010 vermist. Die avond belt zij om 21.00 uur met een vriendin. Daarna wordt niets meer van haar vernomen. Diezelfde vriendin tipt de politie acht dagen later over de verdwijning. De politie start een groot onderzoek. Op 27 januari 2010 wordt de 61-jarige man van Ilham in zijn woonplaats Siddeburen aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de verdwijning van zijn vrouw. Op veel locaties wordt gezocht. Ilham is echter niet gevonden. De man van Ilham is door de rechtbank op vrije voeten gesteld. Hij is nog wel verdachte.
Peter R. de Vries
Zondagavond 6 mei om 21.30 uur besteedt Peter R. de Vries in zijn uitzending op SBS 6 opnieuw aandacht aan de zaak. De politie hoopt dat de anonieme beller die eerder contact opnam over de plaats waar het lichaam van Ilham zou zijn achtergelaten, zich nogmaals meldt.
Tips

Mensen die iets over deze vermissing weten worden verzocht contact op te nemen met de politie. Tipgevers met relevante informatie kunnen zich op verschillende manieren melden bij de politie:
■via het speciale telefoonnummer van het team Cold Cases 06 - 50274104
■via de landelijke Criminele Inlichtingeneenheid (NCIE) 070 - 3458999
■via het landelijke telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief)
■via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000 (gratis)
■persoonlijk bij een politiebureau in uw buurt
■via een ‘direct message' in Twitter @voorlichter



Agressieve vrouw bijt parkeerwachter in been

 

Almelo - Op 5 mei, rond 18.00 uur, trof een 57-jarige man uit Vriezenveen, werkzaam als parkeerwachter in de parkeergarage aan het Stationsplein, een vrouw aan die in de parkeergarage verdacht aan het rondscharrelen was.

Toen hij haar verzocht te vertrekken, werd de vrouw direct agressief en beet de man in het been.

De 44-jarige vrouw uit Almelo werd door de gewaarschuwde politie aangehouden en in verzekering gesteld. De parkeerwachter heeft zich onder doktersbehandeling gesteld.



Bevrijdingsdag 2012 Zwolle: Opnieuw een geslaagd feest!

 

Zwolle - Ook dit jaar zijn de evenementen op 5 mei in Zwolle weer goed verlopen. De gemeente Zwolle, de politie, de brandweer en de geneeskundige diensten kijken terug op een geslaagd feest.
Er zijn geen exacte bezoekersaantallen bekend, maar de politie schat in dat er minder bezoekers waren dan voorgaande jaren. Maar zowel op het festivalterrein als in de binnenstad was het gezellig druk. De sfeer op het festivalterrein was gedurende de gehele dag gemoedelijk. Ook in de binnenstad was de sfeer goed. Het Rodetorenplein raakte in de loop van de avond vol. Omdat het niet té druk was, was het niet nodig het plein af te sluiten. Op de lichtkranten in de binnenstad werd echter wel gewaarschuwd voor de drukte op het plein. Dit nam af nadat om 24.00 uur ook daar de muziek werd beëindigd.

Tijdens de evenementen in Zwolle werden in totaal 15 verdachten aangehouden voor mishandeling, diefstal met geweld, spuiten van graffiti, vernieling en belediging. Twaalf van hen zijn na verhoor met een proces-verbaal heengezonden.

Ongeveer 120 bezoekers moesten een bezoek brengen aan een EHBO-post. De verwondingen varieerden van kleine sneetjes tot onderkoeling (vlak na een regenbui) en overmatig drankgebruik.

Er zijn 8 bezoekers voor behandeling doorgestuurd naar het ziekenhuis.

Volgens de Spoorwegpolitie kwamen bijna 33.000 personen met de trein naar Zwolle.



Vier gewonden na uitwijken voor wild

 

Enschede - Op zaterdag  5 mei rond 02.55 uur, reed een 23-jarige automobilist uit Enschede over de Oude Haaksbergerdijk. Hij verklaarde later dat hij daar schrok van overstekend wild en daardoor een stuurcorrectie had gemaakt.

Hierbij was de auto gaan tollen en uiteindelijk op de zijkant in een sloot terecht gekomen.

De bestuurder en zijn drie passagiers, mannen van 17-, 18-, en 19 jaar oud, allen uit Enschede, raakten gewond en werden met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.

De zwaar beschadigde auto werd afgesleept, het kentekenbewijs werd ingevorderd.

De Afdeling Verkeersongevallen Analyse van Politie Twente stelt een nader onderzoek in.


Zaterdag 5 mei 2012

Bevrijdingsdag


Coevorden - Verkeersongeval met louter materiële schade

 

Coevorden -  Zaterdagavond even na zessen kwamen op de kruising Dr. Picardtlaan met de Rembrandtlaan in Coevorden twee auto's met elkaar in botsing.

Een taxichauffeur zag komend vanaf de Rembrandtlaan een auto die van rechts kwam en voorrang had over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg, hierbij ontstond enkel blikschade.

De inzet van de gealarmeerde brandweer van Coevorder was dan ook niet meer nodig.

 



Dronken automobiliste uit Coevorden richt ravage aan in Ommen

Klik hier > Video

 Foto: meternieuws.nl

Ommen – Vrijdagavond 4 mei is van een 46-jarige vrouw uit Coevorden het rijbewijs ingevorderd nadat bleek dat zij onder invloed een aanrijding had veroorzaakt op de Vilsterseweg.

De vrouw reed in de richting van Ommen toen zij, doordat ze slingerend reed, twee langs de weg geparkeerde auto’s raakte.

Eén van de auto’s schoot daarbij door tegen een derde auto die ook de nodige schade opliep.

De vrouw liep geen letsel op. Omdat bij controle bleek dat ze onder invloed was, is ze meegenomen naar het bureau. Daar gaf de ademanalyse een uitslag van 825 ug/l. Hierop werd het rijbewijs van de vrouw ingevorderd en een proces-verbaal opgemaakt.



Inbrekers uit Emmen aangehouden in Erm

De auto van de Emmenaren waarmee ze probeerden te vluchten

 

Erm – Vrijdagavond heeft de politie een man en vrouw uit Emmen, beide 21 jaar, aangehouden voor diefstal. Kort daarvoor kreeg de politie de melding dat een 26-jarige man uit Oosterhesselen twee inbrekers had over- lopen bij een woning aan de Dalerstraat.

Op aanwijzigen van deze getuige kon het tweetal worden aangehouden toen zij met hun auto vanaf de Ermerweg het bos in reden. Daar bleek dat het tweetal metaal had weggenomen uit een container bij een woning in Erm.

Ook had het duo inbrekersgereedschap bij zich.

Het tweetal is overgebracht naar het politiebureau en ingesloten in afwachting van het onderzoek.

Overigens, de 26-jarige man zou door de auto van de verdachten zijn aangereden, waarbij hij op de motorkap van de wagen is beland en waardoor de voorruit van de auto werd verbrijzeld.

De 26-jarige man uit Oosterhesselen zou hierbij schaafwonden en een gebroken enkel hebben opgelopen.



Weitevener met 45-km auto van autoweg gehaald

 

Emmen – De politie heeft vrijdagmiddag een 16-jarige jongen uit Weiteveen aangehouden. De jongen reed in zijn 45-km auto over de N381. De jongen is ter hoogte van Emmen aan de kant gezet en aangehouden.

Onder begeleiding van de politie is de jongen vervolgens van de autoweg geleid. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt.



Grote brand verwoest historisch pand in Meppel

Klik hier > Video

 Foto: meternieuws.nl

Meppel - Aan de Kruisstraat in het centrum van Meppel heeft een zeer grote uitslaande brand vrijdagavond een historisch pand van 400 jaar oud volledig verwoest.

Het eeuwenoude Schultehuis was het oudste pand van Meppel dat in de as werd gelegd. Bij velen bekend als voormalig café De Zaak.

Brandweerkorpsen uit de hele regio waren aanwezig om de brand te bestrijden.

Omwonenden uit een appartementencomplex achter het brandende pand zijn geëvacueerd en opgevangen in het gemeentehuis.

Publiek werd door de politie op afstand gehouden. De brandweer probeerde overslag naar naastgelegen panden te voorkomen.

Naast dat het historisch afbrandde hadden belendende percelen water en rook schade opgelopen. Hoe groot de schade uiteindelijk zal zijn zal vandaag in de loop van de dag duidelijk worden.

In het afgebrande pand zat een speelgoedzaak. Het vuur is op de zolder van het pand ontstaan en was door de brandweer moeilijk te bestrijden.



Man aangehouden voor bezit harddrugs

 

Meppel – De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 20-jarige man uit IJsselmuiden aangehouden. De man stond geparkeerd met zijn auto langs de Vissersingel, waarop agenten poolshoogte gingen nemen.

Daar bleek dat de man verschillende zakjes met de drugs speed bij zich had. De man is hierop aangehouden. De drugs is in beslag genomen. Er wordt proces-verbaal tegen de man opgemaakt.



Beschonken bestuurder zonder rijbewijs aangehouden

 

Hoogeveen – De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 33-jarige man uit Hoogeveen aangehouden. Surveillerende agenten reden over de Oranjestraat toen er plots een auto met hoge snelheid vandoor ging. Na een korte achtervolging kon de man op de Kanaalweg aan de kant van de weg worden gezet. Daar bleek dat de man niet in het bezit was van een rijbewijs en te veel alcohol had gedronken. Hij blies 500 ug/l. Er is proces-verbaal tegen de man opgemaakt.



Aanhouding huiselijk geweld

 

Emmen – De politie heeft vrijdagochtend een 38-jarige man uit Emmen aangehouden. Hij wordt er van verdacht die ochtend zijn ex-vrouw te hebben mishandeld. De man is overgebracht naar het politiebureau en ingesloten. Het protocol Huiselijk Geweld is opgestart.


Vrijdag 4 mei 2012


Mannen licht gewond tijdens het werk op televisietoren in Hoogersmilde

Klik hier > Video

 Foto: meternieuws.nl

Hoogersmilde - Op de televisietoren in Hoogersmilde zijn vrijdagmiddag  twee klimmers gewond geraakt. Bij het opruimen is er een stuk gereedschap naar beneden gevallen en via de helm van één van de klimmers op de rug van zijn collega gekomen.
Beide mannen zijn door hulpverleners van 80 meter hoogte met een brancard naar beneden gedragen.

De twee mannen zijn uit voorzorg naar het ziekenhuis over gebracht.



Gees - Automobilist gewond bij crash op A37

Klik hier > Video

Foto - rescueemmen.nl

Gees – Een automobilist is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de A37 bij Gees. De bestuurder van een bestelauto sloeg meermalen met zijn voertuig over de kop waarna de auto op de kop in de berm van de weg tot stilstand kwam.

Het slachtoffer werd met onbekend letsel per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht.

De auto is door het ongeval totaal vernield. De verkeerspolitie heeft de sporen van het ongeval vastgelegd om achter de oorzaak te kunnen komen.

Door het ongeval werd een rijbaan ter hoogte van het ongeval voor het verkeer afgesloten. Hierdoor een file van meer dan 3 km.



Schoonebeker beroofd van gouden ketting

 

Schoonebeek – Donderdagavond rond kwart voor zeven is een 58-jarige man uit Schoonebeek beroofd van zijn gouden ketting.

De man fietste over het fietspad langs de Europaweg, vanaf de rotonde Nieuw-Amsterdamsestraat in de richting van Coevorden.

Op een gegeven moment wordt hij ingehaald door een auto welke iets verderop stopte.

Een man stapte uit en vroeg hem in gebrekkig Nederlands hoe hij in Nieuw Amsterdam moest komen. Toen de man uit Schoonebeek dit probeerde uit te leggen stapte er ook een vrouw uit de auto.

De man en vrouw zeiden dat ze de man aardig vonden en hem een ketting wilde geven.

De vrouw deed deze snel bij de man uit Schoonebeek om. Vervolgens kreeg de man een gouden ring om zijn vinger geschoven en een tweede ketting om zijn nek.

Hierop stapte en duo weer in de auto, de bestuurder bleef gedurende dit voorval in de auto wachten. Ze gingen er vervolgens met een hoge snelheid vandoor richting Coevorden.

Toen bleek dat het duo de originele gouden ketting van de man uit Schoonebeek hadden ontvreemd. Het drietal was licht getint en reden in een grijze Volkswagen met een buitenlands kenteken. Getuigen kunnen zich melden bij de politie Klazienaveen via 0900-8844.



Twee gewonden na frontale aanrijding in Groningen

Klik hier > Video

                                                                                           Foto: meternieuws.nl
Groningen – Een ravage en twee gewonden vrijdagochtend op de Sint Petersburgweg/Odenseweg in Groningen waar een busje en een personenauto frontaal op elkaar botsten. Het ongeval ontstond toen de personenauto vanaf de ringweg wilde afslaan terwijl een busje rechtdoor op dezelfde reed.

 Een forse aanrijding was het gevolg waarbij een man en een vrouw door de brandweer uit het tot wrak gereden auto moest worden gehaald. Beide slachtoffers werden overgebracht naar het UMCG. De politie heeft de sporen van het ongeval vast gelegd voor hun verslag. De weg is meer dan twee uur afgesloten geweest.



Politie neemt zeer snelle scooter in beslag

 

Hoogeveen – De politie heeft donderdagavond een 18-jarige jongeman uit Hoogeveen aangehouden. Een agent zag de jongeman met een zeer hoge snelheid rijden op een scooter over de Buizerdlaan.

Op de Korhoenlaan werd de jongeman vervolgens staande gehouden voor een controle.

Daar bleek dat de jongeman niet in het bezit was van een geldig rijbewijs en dat het voertuig niet verzekerd was. Later bleek dat de constructiesnelheid van de scooter 91 km/u was. De scooter is in beslag genomen. Er wordt proces-verbaal opgemaakt voor alle drie de overtredingen.



Jonge alcomobilist parkeert auto in tuin

 

Zuidhorn – De politie heeft donderdagavond in Zuidhorn een 19-jarige alcomobilist aangehouden. De politie kreeg een melding dat een jonge automobilist in de Van Houtenstraat een tuin was ingereden. De Zuidhorner stond er verdwaasd bij toen agenten aan kwamen rijden. Uit een alcoholtest bleek dat de beginnend bestuurder ruim een promille alcohol in zijn bloed had. Dat is ruim vijf keer meer dan is toegestaan bij iemand die minder dan vijf jaar zijn rijbewijs heeft.

Tegen de 19-jarige wordt proces-verbaal opgemaakt en is zijn rijbewijs in beslag genomen. Daarnaast wordt de verdachte waarschijnlijk verplicht om deel te nemen aan het zogenaamde alcoholslotprogramma. Dit programma is bedoeld voor bestuurders die met te veel alcohol op aan het verkeer hebben deelgenomen. Tijdens het programma, dat tenminste twee jaar duurt, krijgen deelnemers in hun auto een alcoholslot ingebouwd.

Dat voorkomt dat bestuurders met te veel alcohol op gaan rijden. De bestuurders krijgen daarbij ook begeleiding om alcohol en verkeer te leren scheiden. De kosten voor de cursus bedragen €1000 en dienen door de deelnemer zelf betaald te worden. Daarnaast zijn er nog bijkomende kosten rond het alcoholslot zelf zoals het inbouwen ervan en het aanvragen van een nieuw rijbewijs.



Verwarde man laat buurt schrikken

 

Harkstede – De politie kreeg donderdagavond een melding dat de bewoner van een woning aan de Arke zijn gasleiding kapot had getrokken en dat de woning vol gas zou staan. Buren en ook politieagenten meenden in de tuin van de woning een gaslucht te ruiken.

De gewaarschuwde brandweer constateerde even later dat er geen gas in de woning ontsnapt was.

Wel bleek dat de bewoner in verwarde toestand de koppeling van de gaskraan kapot gemaakt had. De man is overgedragen aan het zorgkader.



Beschonken bestuurder negeert stopteken

 

Hollandscheveld – De politie heeft afgelopen nacht een 30-jarige man uit Hollandscheveld aangehouden. De man reed in zijn auto over Het Hoekje waar hij een stopteken kreeg.

De man negeerde het stopteken en reed vervolgens de Blekberstraat in en verhoogde zijn snelheid. Vervolgens reed hij via de Kreuzestraat, de Riegheidestraat in waar hij zijn auto aan de kant van de weg zette en er te voet vandoor ging. Na een korte achtervolging verloren de agenten de man uit het oog. Kort daarna kwam er een vrouw bij het achtergebleven voertuig, welke aangaf dat zij de auto kwam halen.

Hierop zijn de agenten met de vrouw meegegaan en troffen de man in de woning aan, welke zich verstopt had. De man is aangehouden. Na controle bleek dat deze beginnend bestuurder te veel alcohol had gedronken. Hij blies 240 ug/l. Er is proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed en het negeren van een stopteken.


Donderdag 3 mei 2012


Posters en lijm in beslag genomen van illegale plakker

 

Emmen – Woensdagnacht controleerde de politie op de Esweg een 41-jarige automobilist uit Valthe, die honderden posters en een emmer lijm bij zich had. Na onderzoek bleek dat hij op zo’n tien plekken al posters had geplakt op glascontainers en elektriciteitskastjes. De spullen zijn in beslag genomen en de politie maakt proces verbaal op, in dit geval voor de Algemene Plaatselijke Verordening.


Blikschade bij kop-staartbotsing in Emmen

 

Emmen - Donderdagmiddag omstreeks vijf uur ontstond er op de kruising N862 met de Edisonstraat in Emmen, een kop-staartbotsing.

Twee auto's, komend uit de richting Klazienaveen stonden voor het verkeerslicht te wachten, de bestuurder van een derde auto zag te laat dat de andere wagens stilstonden en een aanrijding was het gevolg.

De bestuurster van één auto is uit voorzorg naar het ziekenhuis geweest, dit omdat de vrouw hoogzwanger is.

Twee van drie betrokken auto's raakten bij de kop-staartbotsing behoorlijk beschadigd.

 

Foto's - rescueemmen.nl


Advertentie

<>


Vijf gewonden bij ernstige verkeersongeval op de N36

Onder de slachtoffers is een baby van 4 weken oud

Klik hier > Video

Foto's : meternieuws.nl

Vriezenveen - Op de N36 bij Vriezenveen, ter hoogte van hectometerpaal 14,6, heeft donderdagmiddag een ernstige aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto en een vrachtwagen.
Een personenauto, bestuurd door een 28-jarige man uit Vriezenveen, reed over de N36 in de richting van Vriezenveen. Door nu nog onbekende oorzaak kwam de auto frontaal in botsing met een tegemoetkomende vrachtwagen, bestuurd door een 56-jarige man uit het Drentse Ubbena.
Alle inzittenden van de personenauto raakten gewond. Dit betreffen naast de 28-jarige man, een 55-jarige man en een 51-jarige vrouw, eveneens uit Vriezenveen en een 24-jarige vrouw en haar zoontje van 4 weken, beiden afkomstig uit Vroomshoop. De brandweer heeft geassisteerd bij het uit de auto halen van enkele gewonden. De traumahelikopter is ingezet en heeft de 24-jarige vrouw naar een ziekenhuis vervoerd.

De overige gewonden zijn per ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

De vrachtwagenchauffeur bleef ongedeerd.

Voor de N36 tussen Vriezenveen en Westerhaar-Vriezenveensewijk is een omleiding ingesteld.

Team Verkeersongevallen Analyse (VOA) van Politie Twente doet onderzoek naar het ongeval.



Drie aanhoudingen in hennepkwekerij in Schipborg

 

Schipborg – Woensdagmiddag heeft de politie een inval gedaan in een woning aan de Holledrift in verband met een mogelijke hennepkwekerij. In de woning werd een kwekerij aangetroffen met 288 planten die net werden geoogst. In de woningen werden drie verdachten aangehouden, een 44-jarige man en een 43-jarige vrouw uit Nieuw Roden en een 50-jarige man uit Groningen. Ze zijn alle drie ingesloten voor een nader onderzoek. De kwekerij is ontmanteld en afgevoerd om te worden vernietigd. Enexis heeft de elektriciteit, die werd gestolen, afgesloten en de elektriciteitsmeter verwijderd. Verder is er een personenauto en een aanhangwagen in beslag genomen, waarmee de net geoogste hennep zou worden vervoerd.



Caravan zwaar beschadigd bij ongeluk in Stadskanaal

Niels de Kant - 112nederland

Stadkanaal - Een caravan is woensdagmiddag omstreeks half zes door een brugreling langs het Stadskanaal gespietst. De caravan was van een auto losgeraakte en ging zijn eigen weg.

De ijzeren afzetting redde de caravan weliswaar van een plons in het water, maar niet van vernieling.

De brugreling boorde zich een weg door het gevaarte, dat vervolgens met één wiel in het water hing.
De brandweer van Stadskanaal en een bergingsbedrijf Keizer waren enige tijd met een takel en een lier bezig om de caravan veilig op de wielen te krijgen.

Een deel van de Hoofdstraat was enige tijd afgesloten voor het doorgaande verkeer. De caravan raakte bij het ongeval zwaar beschadigd, bij het incident raakte niemand gewond.


Advertentie

<>


Met alcohol op achter het stuur

 

Coevorden – Woensdagmorgen reed een 34-jarige man uit Coevorden met de auto over de Van Echtenlaan terwijl hij had gedronken. De blaastest die volgde op de controle gaf 785 als uitslag, waarop het rijbewijs is ingevorderd.

Assen – Woensdagnacht reed een 45-jarige man uit Assen om zijn bromscooter over de Rolderstraat terwijl hij had gedronken. De blaastest wees 730 aan. Het rijbewijs is ingevorderd.

Emmen – Woensdagnacht reed een 15-jarige jongen uit Emmen met een bromscooter over de Noordbargerstraat. Ook hij had gedronken, 405 ugl. Hij krijgt ook een proces-verbaal voor het rijden zonder rijbewijs.



Motorrijders met 213 op 80km-weg

 

Wapserveen – Woensdagmiddag heeft de politie bij een controle met de lasergun op de Van Helomaweg twee motorrijders betrapt met een snelheid van 213 km/u. Op deze weg geldt een maximum van 80. Na correctie bleef er een snelheid van 206 over waarvoor proces-verbaal wordt opgemaakt. Beide coureurs, een 27-jarige man uit Wilhelminaoord en een 22-jarige man uit Vinkega, raakten direct hun rijbewijs kwijt. Ook beide motoren zijn na overleg met het Openbaar Ministerie in beslag genomen.



‘Blauw blauw’

Wat te doen bij sirenes en zwaailichten?

 

Provincie Groningen - Samen met Ambulancezorg Groningen en de Hulpverleningsdienst Groningen heeft de politie het initiatief genomen om publiciteit te geven aan wat je kunt doen als je als weggebruiker geconfronteerd wordt met zwaailichten en sirenes van een politie-, brandweer- of ambulancewagen.

Aanleiding is dat nog steeds ervaren wordt dat mensen onwenselijk gedrag op de weg vertonen.

Paniek bijvoorbeeld. Daarom geeft de politie en andere hulpverleningsdiensten de komende tijd met enige regelmaat praktische tips wat te doen bij zwaailichten en sirenes.



Politie zet beelden verdachte van inbraak op YouTube

 

Groningen - De verdachte die in januari in een buurtcentrum aan de Diamantlaan heeft ingebroken, heeft dit in februari weer geprobeerd.

De politie heeft camerabeelden, waarop de verdachte te zien is, op haar YouTubekanaal geplaatst.
Op zondag 1 januari rond middernacht werd er ingebroken in een buurtcentrum aan de Diamantlaan in Groningen. Er werden meerdere flessen drank weggenomen. Op zondag 12 februari werd er tussen 01.00 uur en 03.00 uur ’s nachts weer geprobeerd om bij hetzelfde buurtcentrum in te breken. Op camerabeelden is te zien dat iedere keer dezelfde verdachte in beeld is. Beide keren gaat het om iemand die een hond bij zich heeft.

De politie is zich er van bewust dat het niet om heel duidelijke camerabeelden gaat maar hoopt dat mensen de combinatie van de man met de hond herkennen. De politie vermoedt dat het gaat om iemand die uit de buurt komt.

De politie heeft beelden van de poging inbraak op haar YouTubekanaal, www.youtube.com/politiegrn, gezet. De tijdstippen op de camerabeelden komen niet overeen met de daadwerkelijke tijd van de poging inbraak.

Herkent u de degene in beeld of heeft u meer informatie over de inbraak, bel dan met Regiopolitie Groningen via het landelijke telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). Blijft u liever anoniem, bel dan met Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000 (gratis).



Woensdag 2 mei 2012


Assenaar ook verdacht van overval winkel

 

Assen – Dinsdagmorgen 1 mei omstreeks 11.30 uur is een gewapende overval gepleegd op een winkel in de Rolderstraat. Een man bedreigde de 70-jarige medewerkster met een steekwapen en maakte zo een geldbedrag buit. Daarna ging hij er vandoor. Na de overval is er een Burgernetmelding uitgegaan.

De politie heeft met meerdere eenheden gezocht in de omgeving. Verder is er een uitgebreid onderzoek gedaan in en rond de winkel en is een verklaring van het slachtoffer opgenomen.

Later op de middag meldde zich een 27-jarige Assenaar bij de politie, nadat eerder op de dag een opsporingsbericht was verspreid.

Daarin stonden beelden van de verdachte die op 9 april 2012 de broodjeszaak Subway aan de Oudestraat had overvallen. Hij meldde zich als verdachte in deze zaak.

De man is ingesloten en verhoord. Uit het onderzoek dat volgde zijn sterke aanwijzingen naar voren gekomen dat deze man ook als verdachte kan worden beschouwd voor de overval op de winkel in de Rolderstraat eerder op de dag. De politie gaat verder met het onderzoek.



Man uit Erica raakt rijbewijs kwijt na drankgebruik

 

Emmen – Dinsdagmiddag reed een 59-jarige man uit Erica met zijn auto over de Wilhelminastraat terwijl hij had gedronken. De blaastest die volgde had als uitslag 825, waarop zijn rijbewijs is ingevorderd.


Auto vliegt in brand tijdens uitladen boodschappen

112nederland.nl

Muntendam - Een felle brand heeft gisteravond een geparkeerde auto aan de Soetan Sjahriweg in Muntendam volledig verwoest.
De brand brak omstreeks half zeven uit nadat de eigenaresse haar boodschappen aan het uitladen was. Terwijl ze naar binnen liep begon de wagen te branden en toen ze terugkwam stond de personenauto in lichterlaaie.
De brandweer heeft het vuur snel kunnen blussen.

Omdat er explosiegevaar aanwezig was heeft de politie buurtbewoners op afstand gehouden. Bij het incident raakte niemand gewond.



Fietser bezig met telefoon en botst op geparkeerde auto

 

Assen – Dinsdagavond fietste een 16-jarige jongen uit Assen over de Vaart NZ. Hij was druk in de weer met zijn telefoon en lette onvoldoende op de weg. Daardoor botste hij tegen een geparkeerde auto. Hij kwam te vallen en liep verwondingen op aan zijn hoofd. De jongen is naar het Wilhelminaziekenhuis gebracht.



Roemenen aangehouden voor kraken parkeerautomaat

 

Groningen – De politie heeft dinsdagavond in de omgeving van de Tweede Willemstraat in Groningen drie parkeerautomaatkrakers aangehouden.

Een agent zag in zijn vrije tijd dat vier personen zaten te rommelen aan de automaat en waarschuwde zijn collega’s. Uiteindelijk werden drie verdachten aangehouden. De Roemenen, in de leeftijd van 19 t/m 27 jaar, zijn ingesloten voor verhoor.



Man aangehouden op verdenking van ‘booby trappen’ eigen woning

 

Zwolle - Aan de Oldermannenlaan zijn dinsdagavond 1 mei meerdere bewoners geëvacueerd i.v.m. dreigend explosiegevaar in een woning in hun trappenhuis.

Een 21-jarige buurtbewoner, wiens scooter eerder die avond in brand is gestoken, ging op eigen onderzoek uit in de buurt. Bij de bewuste woning zag hij de deur op een kier staan en rook hij een gaslucht.

Hij alarmeerde direct de politie en brandweer. Deze troffen een zeer gevaarlijke situatie aan, waarbij de woning een soort ‘booby trap’ was aangebracht.

Hierop werden de bewoners uit hetzelfde trappenhuis tijdelijk uit hun huis gehaald.

De bewoner van de verdachte woning was niet aanwezig. Een uur later gaf de brandweer het sein veilig en kon iedereen weer naar huis terug.

De 33-jarige bewoner/verdachte meldde zich ’s nachts bij de politie en kon worden aangehouden. Hij zit vast voor nader onderzoek.



Dinsdag 1 mei 2012


Verdachte van overval op broodjeshuis meldt zich bij politie

 

Assen - Dinsdagmiddag heeft de politie een 27-jarige man uit Assen aangehouden als verdachte van de overval op Tweede Paasdag op broodjeshuis Subway aan de Oudestraat.
Eerder op de dag was er een opsporingsbericht verspreid met beeldmateriaal van de verdachte.

Daar werd een aantal keren op gereageerd en werden namen genoemd, en aan het eind van de middag kwam de verdachte zich zelf melden. Hij is ingesloten en de politie gaat verder met het onderzoek.



Sinaasappels gooiende tiener aangehouden

 

Emmen – Maandagnacht tegen drie uur heeft de politie een 17-jarige jongen uit Emmen aangehouden. Hij zou met sinasappels op auto’s hebben gegooid van achter een heg.

De politie kreeg daar enkele meldingen over vanaf de Weerdingerstraat. Na een zoekactie troffen agenten hem in de buurt aan. Hij wordt ook doorverwezen naar HALT.



Eerste delen tv-toren in Hoogersmilde geplaatst

Klik hier > Video

Foto: meternieuws.nl

Hoogersmilde - Een speciale helikopter uit Zwitserland is op dit moment bezig het eerste nieuwe mastdeel op de tv-toren in Hoogersmilde te hijsen.
De zendmast stortte vorig jaar op 15 juli in na een brand. De betonnen toren waar de mast op komt te staan is eerder al gerepareerd.

Het gebied rond de televisietoren is vanwege de werkzaamheden afgesloten. Als alles meezit is de nieuwe 303 meter hoge mast eind mei op hoogte.

 

Foto's:Jan Lobers



Emmenaren aangehouden voor schieten met vuurwerkpistool op politie

 

Emmen - Begin april heeft de politie twee mannen uit Emmen van 21 en 23 jaar aangehouden, die worden ver-dacht van schieten op de politie met een vuurwerkpistool.

Dat gebeurde tijdens de jaarwisseling in de wijk Angelslo, waar een groep van ongeveer zestig jongeren overlast veroorzaakte.
Na een onderzoek werden de twee verdachten opgespoord en aangehouden. Bij beide werd een vuurwerkpistool in beslag genomen.

Een van de twee bekende dat hij met zijn vuurwerkpistool op de politie had geschoten. Ook bekende hij een vrouw te hebben bedreigd met het vuurwerkpistool tijdens een woordenwisseling op oudejaarsdag. Verder bleek uit dit onderzoek dat de twee samen met een 21-jarige Emmenaar in juni hebben ingebroken in een woning aan de Ubbekingecamp.

Daarbij is een televisie gestolen, die bij een van de drie op de kamer is aangetroffen. Deze is in beslag genomen en overgedragen aan de verzekeringsmaatschappij die de inbraakschade aan de benadeelde heeft uitgekeerd. De politie heeft een dossier opgemaakt dat naar het Openbaar Ministerie is gestuurd.



Oefenpatroon aangetroffen in loods van recyclingbedrijf

Klik hier > Video

 

Wildervank - Dinsdagochtend is in een loods van SITA Recycling Services aan de Meihuizenweg in Wildervank een voorwerp tussen het afval gevonden dat leek op een explosief. Uiteindelijk bleek dat het om een oefenpatroon van een antitankwapen ging.
De politie heeft op het bedrijfsterrein de loods waar het voorwerp werd gevonden en de directe omgeving van de loods afgesloten. Ook werd de Explosieven Opruimingsdienst ingeschakeld.

Na de middag constateerden EOD-medewerkers dat het om een oefenpatroon van een antitankwapen ging. In het patroon zat geen scherpe en ook geen oefenmunitie. De oefenpatroon is door de politie meegenomen naar het bureau. Omdat het om een militair voorwerp gaat wordt het oefenpatroon overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee.

Er is geen direct gevaar geweest voor de aanwezige mensen op het terrein, personeel en omwonenden. SITARecycling Services is inmiddels weer volledig in bedrijf.



Man in Norg opgepakt na mishandeling

 

Norg – Maandagmiddag heeft de politie een 37-jarige man uit Norg aangehouden. Hij zou bij een conflict op de Bonhagen, waarbij de nodige alcohol in het spel was, een 41-jarige man uit Groningen hebben geslagen.

Deze kwam daarna op de grond terecht en bleef daar liggen. De gewonde Groninger is met de ambulance naar het Wilhelminaziekenhuis in Assen gebracht. De verdachte is ingesloten voor een nader onderzoek.



Jongen gooit man blikje op hoofd

 

Emmen – Maandagmiddag zag een politieman tijdens de vrijmarkt op het Mondriaanplein dat een 15-jarige jongen uit Emmen een leeg blikje naar beneden gooide, dat op het hoofd van een man terechtkwam.

Met een wondje als gevolg.

De jongen werd aangesproken door de agent en kreeg een bekeuring voor baldadigheid.



Meisje gewond na aanrijding in Stadskanaal

 

Stadskanaal – Een 12-jarig meisje uit Stadskanaal is maandag gewond geraakt bij een verkeersongeval in haar woonplaats.

Het meisje fietste zonder uit te kijken de Atlantislaan op. Een 18-jarige automobilist uit Stadskanaal kon de 12-jarige niet meer ontwijken en botste tegen haar aan.

De fietsster is voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een registratie van het ongeval gemaakt.



Alcomobilist rijdt rond met vriend op dak van auto

 

Winschoten - Een 20-jarige man uit Winschoten heeft maandagavond een bekeuring gekregen voor het rijden onder invloed.

De man viel op omdat hij in de Emmastraat reed terwijl zijn kameraad op het dak van zijn auto lag. Agenten lieten hem stoppen en namen een blaasproef af. De 20-jarige bestuurder blies 0.9 promille.

Zijn rijbewijs is ingevorderd en ook kreeg hij een rijontzegging van een aantal uur. Tegen de man wordt proces verbaal opgemaakt.



Man aangehouden voor bedreiging met hooivork

 

Deventer – Op maandagmiddag 30 april kreeg de politie een melding van onenigheid aan de Sanatorium-

dwarsstraat. Een man zou op straat lopen die met een hooivork aan het dreigen was. Toen de politie aankwam op de locatie was de situatie rustig.

Een 33-jarige Deventenaar zou een 48-jarige stadsgenoot hebben bedreigd met een hooivork.

De 33-jarige Deventenaar werd aangehouden.

© Copyright 2UDESIGNS